banner-14833

دانلود رایگان گزارش کارآموزی معماری – word – اجرای ساختمان اسکلت فلزی

گزارش کارآموزی معماری – مراحل اجرای ساختمان اسکلت فلزی با فرمت ورد (word)

در این مطلب یک گزارش کارآموزی که در قالب ۲۶ صفحه به مراحل اجرای ساختمان اسکلت فلزی (از خاکبرداری تا انتهای اسکلت) میپردازد را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. فهرست این گزارش شامل موارد ذیل میباشد:

دستورالعمل های حفاظتی و ایمنی کارگاه ها – آشنایی کلی با مکان کارآموزی – پاک سازی خرابه – گودبرداری – پیاده کردن نقشه – بتون مگر – قالب بندی فونداسیون و شمع بندی – آرماتوربندی – علت استفاده و فولاد و میل گرد در ساختمان ها و پی – نحوه آرماتوربندی – خم کردن آرماتور – بتون ریزی فونداسیون – مخلوط کردن بتون – نحوه درست کردن ستون های فلزی با ورق – اتصال ستون ها به فونداسیون – تراز کردن ستون های عمودی با ستون های افقی – عایق کاری تیر ورق ها – ساخت تیرچه طبقات – سقف – کشیدن دیوار بیست و دو سانتی متری – کشیدن تیغه های ده سانتی متری

 

دانلود گزارش کارآموزی مراحل اجرای سازه فولادی با فرمت word و با لینک مستقیم – ۵۰ کیلوبایت

رمز: archome.ir

banner-14833

banner-14786

دانلود رایگان پاورپوینت کاربرد سازه چوبی در ساختمان

پاورپوینت کاربرد سازه چوبی در ساختمان

مصالح چوبی از جمله مصالح دیرینه در ساخت ساختمان بوده و هست. استفاده از چوب بعلت امنیت بیشتر در مناطق تحت خطر زلزله و نیز تجدید پذیر بودن میتواند از بهترین مصالح در ساخت ساختمانها باشد.استفاده از چوبب حتی در بنای تخت جمشید نیز از جمله مصالح بسیار مهم بوده است. در استفاده از این مصالح باید به میزان رطوبت هوا، نوع و استحکام چوب، آتشخیز بودن منظقه و … توجه نمود.

آنچه در این مطلب دانلود خواهید فرمود به مطالعه سازه چوبی در ساختمان پرداخته شده است.

 

دانلود پاورپوینت کاربرد سازه چوبی در ساختمان با لینک مستقیم – ۳ مگابایت

رمز: archome.ir

banner-14786

banner-14781

دانلود رایگان پاورپوینت برج هرست، اثر نورمن فاستر

پاورپوینت برج هرست، اثر نورمن فاستر

برج Hearst ، اثر نورمن فاستر، نخستین بنای بلندمرتبه “سبز” (معماری پایدار) در شهر نیویورک ایالات متحده میباشد. در پاورپوینتی که در این مطلب دانلود خواهید فرمود در مورد معماری پایدار و نیز برج هرست میباشد. از عناوین این نوع معماری میتوان به معماری اکوتک، معماری و انرژی و معماری سبز اشاره نمود.

 

دانلود پاورپوینت معماری برج هرست نورمن فاستر با لینک مستقیم – ۲۷ مگابایت

رمز: archome.ir

banner-14781

banner-14775

دانلود رایگان پاورپوینت مطالعات مجتمع مسکونی (هبیتات ، آلبیون و تانگو)

پاورپوینت مطالعات مجتمع مسکونی (هبیتات ، آلبیون و تانگو)

در فایل پاورپوینت زیر سه نمونه مجتمع مسکونی خارجی (هبینات، تانگو و آلبیون) مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. این فایل پاورپوینت در ۲۰ صفحه و با حجم ۱۰ مگابایت قابل دانلود میباشد.

 

 

دانلود با لینک مستقیم  – ۱۰٫۶ مگابایت

رمز: archome.ir

banner-14775

banner-14729

دانلود رایگان فایل ورد و پاورپوینت معماری بیونیک + تحلیل نمونه موردی

واژه بیونیک چیست؟

واژه ی بیونیک برای نخستین بار توسط یک دانشمند آمریکایی با نام جک.ای.استیل و در سال ۱۹۵۹  بکار رفت. بطور کلی بیونیک به معنای بکارگیری اندامهای ساخت طبیعی میباشد. این واژه  از ترکیب دو کلمه “بیولوژی” و “تکنیک”  بوجود آمده و بدنبال راهکارهایی است تا مسائل فنی را از دریچه نکات زیستی حل کند. این علم در سالهای نخستین خلق خود، به بررسی ماشینهای زنده میپرداخت در حالیکه با پیشرفت و توسعه این واژه کاربرد آن نیز در علوم مختلف توسعه یافت.
در قرن بیست و یکم، واژه بیونیک در حال تسری استفاده  از الگوهای زنده طبیعی به بخشهای گوناگون علوم و تکنولوژی و فناوری و صنعتی میباشد. بعنوان مثال در ساخت زیردریاییها از بدن دلفینها الهام گرفته شده است (زیرا دلفین میتواند با کمترین نیروی وارد شده به عضلاتش بسرعت در آب حرکت کند که نکته آن در دو لایه بودن پوست بدنش میباشد.

banner-14729

بیونیک در معماری

چارلی لوکستون از پیشگامان عرصه معماری بیونیک نقطه تمرکز معماران بیونیک را استفاده به جا از مواردی در طبیعت می‌داند که موجب استحکام ساختمان و ایجاد تنوع و آرامش در فضا می‌شود. روح بخشیدن به ساختمان یکی از تمایلات معماری بیونیک است که طراحان این رشته با توجه به قدرت سازه برای تنفس (زنده‌نمایی)، به کمک خطوط مستقیم یا منحنی خالص و القاء آهسته تمامیت سازه به آن دست پیدا می‌کنند و مهمترین چیز برای معماری بیونیک آن است که ساختمان بتواند زنده بودن خود را القاء کند.

یکی از بهترین طرح‌های شناخته شده از علم بیونیک اثر لئوناردو داوینچی نقاش معروف است که ماشین پرنده را براساس ساختمان بدن یک خفاش طراحی کرد. استدلال او این بود که خفاش دارای بال کاملا پوشیده‌ای است که هوا را از خود عبور نمی‌دهد و دارای پوستی پرده مانند است که آن را تقویت می‌کند. حدود ۴۰۰ سال بعد از طرح داوینچی ، ماشین پرنده توسط کلمنت آدر با الهام از خفاش ساخته شد و در سال ۱۸۹۰ تا ارتفاع ۱۵ متری پرواز کرد.

 

دانلود رایگان  فایل ورد و پاورپوینت معماری بیونیک با لینک مستقیم – ۳ مگابایت

رمز: archome.ir

banner-14702

دانلود رایگان پاورپوینت برنامه فیزیکی (ضوابط و استاندارد طراحی) بیمارستان

دانلود پاورپوینت برنامه فیزیکی (ضوابط و استاندارد طراحی) بیمارستان

یکی از دروس طرح معماری اختصاص به طراحی فضاهای درمانی و بیمارستانی دارد. در این مطلب در قالب یک فایل پاورپوینت، برنامه فیزیکی اماکن درمانی همانند بیمارستان، درمانگاه و … بررسی و ارائه شده است. از فصول این فایل پاورپوینت میتوان به بخشهای تدارکات، آزمایشگاه، آنژیوگرافی، بخش CCU، بانک خون، بخش ICU، سردخانه، داروخانه، اورژانس، رادیولوژی، کلینیک، اداری، جراحی، اتاق عمل، بازتوانی، مادر و کودک و اتاق بیمار و …

دانلود رایگان برنامه فیزیکی بیمارستان با لینک مستقیم – ۵٫۵ مگابایت

رمز: archome.ir

banner-14702