اعتبار بین المللی مدارک خانه معماری

خانه معماری برای کلیه دانشجویان گرامی دو نوع مدرک صادر میکند. در این برگه به معرفی این مدارک خواهیم پرداخت.

۱- مدرک بین المللی ILO

سازمان بین المللی کار یا همان ILO (International Labour Organization)  از سازمانهای تخصصی مرتبط با سازمان ملل متحد می‌باشد. این سازمان به امور مرتبط به کار می‌پردازد. این سازمان در سال ۱۹۱۹ تاسیس شده و مقر اصلی آن در ژنو سوئیس می‌باشد.

 

ilo

معادلسازی مدارک ILO با مدارک دانشگاهی

مدارک سازمان بین المللی کار (ILO) با مدارک دانشگاهی قابل تطبیق میباشد. برای توضیح این مطلب توجه شما را به سطور زیر که بخشی از خبر درج شده در تاریخ ۵ مرداد ماه ۱۳۸۹ و سایت asriran.ir می‌باشد، جلب می‌نماییم:

“رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی گفت: بر اساس بخشنامه‌های جدید، مدرک پایان دوره آموزش فنی و حرفه‌ای با مدارک دانشگاهی معادل‌سازی می‌شود. رحیم نوربخش اظهار داشت: کسی که مدرک پایان دوره آموزش فنی و حرفه‌ای دارد و توانسته یک یا دو دوره یک هزار و ۱۲۰ ساعته را با موفقیت بگذراند مدرک پایان دوره او با مدرک فوق دیپلم یا لیسانس دانشگاه‌ها معادل‌سازی می‌شود و آموزش دیدگان فنی و حرفه‌ای می‌توانند از مزایای آن در بازار کار استفاده کنند. این مقام مسئول با بیان اینکه دولت برای دارندگان مهارت‌نامه فنی و حرفه‌ای مزایای خاصی در نظر گرفته است، افزود: تسهیلات خود اشتغالی فقط به افرادی که دارای مهارت‌نامه فنی و حرفه‌ای هستند اعطا می‌شود. نوربخش اضافه کرد: علاوه بر این در تفاهم‌نامه برای اعزام نیروی کار به خارج از کشور نیز دارندگان مدرک معتبر برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در اولویت قرار دارند. رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی گفت: مدارکی که بعد از برگزاری دوره‌ها به حرفه‌آموزان ارائه می‌شود معادل مدرک دانشگاهی است.”

۲– گواهینامه معتبر و دو زبانه خانه معماری

این گواهینامه معتبر نیز پس از پایان دوره و ارائه تمرین و احتمالا آزمون پایان دوره به دانشجویان خانه معماری تعلق خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید