نحوه تنظیم ضخامت و لایه های دیوار در رویت (Revit)

چگونه لایه های دیوار و ضخامت و متریال آنها را در رویت تنظیم کنیم؟

شاید بتوانیم ابزار Wall یا همان دیوار را در نرم افزار Revit و حتی در معماری استراتژیک ترین عنصر بدانیم. در این نوشته قصد داریم تا نحوه ایجاد لایه های جدید دیوار و تنظیم متریال و ضخامت برای آنها را مورد مطالعه قرار دهیم.

 

نحوه تعریف لایه دیوار و مشخصات آن

فرض کنید دیواری را ترسیم کرده ایم، حال با انتخاب آن دیوار و کلیک روی ناحیه Type selector (شماره ۱) میتوانید از میان چندین نوع دیوار با لایه های گوناگون یکی را انتخاب نمایید.

 

 

اما در صورتیکه بخواهیم تغییری در لایه ها ایجاد کنیم باید روی دکمه Edit type (شماره ۱) کلیک کرده و د پنجره باز شده روی دکمه Edit… در ناحیه Structure (شماره ۲) کلیک میکنیم.

 

در پنجره باز شده با تصویر ذیل مواجه میشویم. با کلیک بر روی دکمه Insert (شماره ۱) یک لایه جدید ایجاد میکنیم (شماره ۲) حال با کلیک بر روی دکمه های Up و Down (شماره ۳) میتوانیم لایه انتخاب شده را میان لایه ها بالاتر یا پایینتر برد. از طریق ستونهای شماره ۴ و ۵ و ۶ میتوان بترتیب کاربرد (نازک کاری، سفت کاری و …)، متریال و ضخامت آن لایه را تعریف نمود. نکته مهم در این قسمت این است که تنها لایه ای میتواند ضخامت صفر داشته باشد که Function آن لایه بر روی Membrance تنظیم شده باشد.

 

منبع: اختصاصی خانه معماری

 

 

امتیاز شما به این مطلب

لطفا با امتیازدهی به این مطلب ما را در ارائه نوشته هایی بهتر یاری فرمایید:

User Rating: Be the first one !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 8 =

error: متن محافظت شده!