نحوه خط چین و خط نقطه کردن خطوط و لبه ها در رویت (Revit)

چگونه خطوط و لبه ها را در رویت خط چین کنیم؟

همانطور که میدانید در نقشه های معماری بخشهایی که دیده نشده و یا پشت سر ما قرار دارد خط چین میکنیم و یا خط برش و آکس بندی را خط نقطه میکنیم بنابراین یکی از موارد کاربردی که بسیار مورد استفاده کاربران نرم افزار Revit قرار میگیرد یادگیری روشهایی جهت تغییر نوع خطوط میباشد. در این نوشته قصد داریم تا تغییر نوع خطوط به خط چین و خط نقطه و … را بررسی کنیم (البته لازم به ذکر است برای آشنایی با نحوه ساخت انواع خطوط با کلیک بر روی این متن با نحوه اینکار آشنا شوید)

 

تغییر نوع خطوط ترسیم شده با دستور Line

در صورتی که خطوط ترسیم شده در رویت با دستور Line ترسیم شده باشد کافیست برای تغییر آن مطابق با تصویر زیر از بخش Line style استفاده کنیم. البته این بخش در هنگام ترسیم خط خودنمایی کرده و پس از ترسیم نیز با انتخاب خط ترسیم شده و رفتن به تب سبز رنگ modify نمایش داده میشود.

 

 

تغییر نوع خط ترسیم شده با دستور Line work

در صورتی که بخواهیم لبه های یک حجم سه بعدی همانند دیوار و سقف و کف را در نرم افزار Revit خط چین یا خط نقطه کنیم کافیست با شورتکات LW وارد دستور Line work شده و روی لبه مورد نظر کلیک کنیم. توجه فرمایید که خطوطی که توسط این دستور خط چین میشوند فقط در همان نما خط چین بوده و در بقیه نماها خط ممتد هستند.

 

 

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب

لطفا با امتیازدهی به این مطلب ما را در ارائه نوشته هایی بهتر یاری فرمایید:

User Rating: Be the first one !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 82 = 86

error: متن محافظت شده!