کاملترین نرم افزار برای طراحی داخلی (معماری داخلی)؟ چرا ۳DMAX بهترین است؟

بهترین و کاملترین نرم افزار برای طراحی داخلی و معماری داخلی و دکوراسیون داخلی

رشته های دکوراسیون داخلی و معماری داخلی (طراحی داخلی) از جمله زیر رشته های بسیار پرکاربرد و پرطرفدار معماری میباشد. دانشجویان و دست اندرکاران این رشته، همانند دیگررشته های معماری از نرم افزارهای گوناگونی برای پروژه های خود استفاده میکنند. از جمله نرم افزارهای پرکاربرد در معماری داخلی میتوان به Kitchen draw , 20×20 , Sweet Home 3D و … اشاره نمود. اما اینها را نمیتوان کاملترین نرم افزار  برای معماری داخلی دانست. در این مطلب قصد داریم تا دو نرم افزار بسیار قدرتمند را برای طراحی و معماری داخلی معرفی کنیم.

۱- نرم افزار REVIT ARCHITECTURE

این نرم افزار که سازنده آن شرکت عظیم autodesk میباشد بدلیل ویژگهایی که دارد در بسیاری از شاخه های معماری خوش میدرخشد. قدرت این نرم افزار مخصوصا هنگامی جلب توجه میکند که بدانیم در آن میتوان بصورت همزمان نقشه های فضای داخلی را بهمراه جزئیات اجرایی آن و نیز سه بعدی کامل آن و نیز متره و برآورد هزینه های آن بدست آورد و در نهایت با موتور رندری همانند Enscape 3D رندری قدرتمند از آن بدست آورد.

۲- نرم افزار ۳Dmax

این نرم افزار بهترین و قدرتمندترین ابزار برای شاخه های گوناگون معماری و از جمله معماری و دکوراسیون داخلی میباشد. اما چرا؟ چرایی این موضوع را میتوان در چند نکته ذیل خلاصه نمود:

  • وجود هزاران هزار مدل آماده، با کیفیت بینهایت واقعی که چشم هر کارفرمایی را خیره خواهد نمود.
  • وجود صدها فضای آماده که میتوانید از آنها  و تنظیماتشان برای پروژه های ود استفاده نمایید.
  • وجود پلاگینهای قدرتمند رندرگیری همانند VRAY و CORONA و … که به کمک آنها میتوان بهتر از هر نرم افزار دیگری رندرهای بینهایت واقعی از پروژه های خود تهیه کرده و رزومه ای بسیار قوی تهیه نمایید.
  • وجود پلاگینهای قدرتمند برای هر عملیاتی که بخواهید انجام دهید (مثلا پلاگین ساخت کابینت، پلاگین ساخت چمن، ساخت فواره و …)
  • وجود فضای مدلسازی بسیار قدرتمند که میتوانید در آن هرگونه مدلی را ایجاد نمایید.
  • وجود آموزش های حرفه ای و فراوان برای یادگیری این نرم افزار

منبع: اختصاصی خانه معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =

error: متن محافظت شده!