بعنوان یک معمار چرا باید تری دی مکس یاد بگیرم؟

چرا باید تری دی مکس یاد بگیرم؟

اگر فعال در زمینه معماری یا ساختمان باشید حتما از تب اینروزهای نرم افزارهای تری دی مکس اطلاع دارید. استفاده از این نرم افزار نه تنها در ایران ، بلکه در تمامی نقاط جهان بسیار پرکاربرد میباشد. در صورتی که هنوز از حیطه علاقمندان این نرم افزار به کاروران  آن تبدیل نشده اید، شاید این سوال برایتان بوجود آمده باشد که در این نوشته بنا داریم تا به چند نکته ای اشاره کنیم که از این نرم افزار یک ابزار بسیار پرطرفدار در حیطه معماری و طراحی داخلی ساخته است.

۱- وجود هزاران هزار مدل آماده سه بعدی برای تری دی مکس

نرم افزار تری دی مکس دارای رقبای زیادی در زمینه معماری میباشد، اما هیچکدام از آنها به اندازه مکس دارای مدلهای آماده (آنهم با آن کیفیت بینظیر) نیستند. دستیابی به مدلهای آمده تری دی مکس مخصوصا در کشور ما بسیار آسان میباشد.

۲- تری دی مکس دارای قدرتمندترین پلاگینهای رندرگیری (همانند vray و corona و mentalray و maxwell و …) میباشد.

برترین موتورهای رندرگیری جهان نخستین و بروزترین و قدرتمندترین نسخه های خود را برای تری دی مکس تهیه و تولید میکنند. بنابراین برای معماران و طراحان فضاهای داخلی و … که یکی از مهمترین نکات حرفه شان کیفیت رندر است، نخستین انتخاب نرم افزار تری دی مکس میباشد.

۳- وجود منابع آموزشی بسیار متنوع و وسیع

در صورتیکه بخواهید این نرم افزار را بیاموزید با کمی جستجو در اینترنت خواهید توانست فیلمها و جزوات آموزشی بسیار زیاد و متنوعی را دانلود نموده و سطح مهارت خود را ارتقا دهید. همچنین دوره های آموزشی حضوری با کیفیتی را با کمی جستجو (مخصوصا در شهرهای بزرگ) خواهید یافت.

۴- محیط بینهایت و دارای تنوع سبکها و روشهای مدلسازی

یکی از ویژگیهای تری دی مکس این است که بر خلاف اتوکد و رویت، برای رسیدن به یک مدل خاص روشهای متنوع و مختلفی وجود دارد. بنابراین پس از مدتی کارور این نرم افزار خواهد توانست سبک مخصوص به خود را در مدلسازی و کار با این نرم افزار داشته باشد.

۵- قابلیت ارتباط با طیف وسیعی از نرم افزارهای معماری و مهندسی

نر م افزار تری دی مکس قابلیت ارتباط و استفاده از فایلهای طیف وسیعی از نرم افزارهای گرافیکی و مهندسی (از جمله autocad, revit, mudbox, sketchup, illustrator, rhino و …) را دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

35 + = 39

error: متن محافظت شده!