نحوه حل مشکل حذف نوار ابزارها و پنل های نرم افزار ۳Dsmax

نحوه حل مشکل حذف نوار ابزارها و پنل های نرم افزار ۳Dsmax

یکی از چالشها و مکلات عزیزانی که به تازگی شروع به یادگیری نرم افزار ۳Dmax نموده اند، حذف نوار ابزارها و یا پنلهای کناری در تری دی مکس میباشد. برای حل این مشکل راه حلهایی وجود دارد که در این مطلب قصد داریم تا به شما نحوه بازگرداندن نوار ابزارها و پنلها را از طریق ریست UI را آموزش دهیم. UI مخفف کلمات User interface میباشد که منظور از آن نحوه قرارگیری نوار ابزارها و پنلها و در یک کلام شمای کلی  و تنظیماتی نرم افزار تری دی مکس است. هرگاه که بخواهیم تنظیمات نرم افزار تری دی مکس و شمای کلی آنرا به حالت اول آن بازگردانیم باید از طریق بارگزاری مجدد UI و با طی مراحل ذیل اینکار را انجام دهیم:

  • همانطور که در تصویر ذیل ملاحظه میفرمایید پنل سمت راست نرم افزار حذف شده است.

۱۶۰۰۶-۱

  • با رفتن به منوی Customize>Load Custom UI Scheme بر روی آن کلیک میکنیم.

۱۶۰۰۶-۲

  • حال پنجره ای مانند شکل زیر باز میشود که با انتخاب ame-light.ui و زدن دکمه OK خواهید دید که صفحه تری دی مکس شما در عرض ۱۰ ثانیه به همان صورت ابتدایی (در هنگام نصب) در خواهد آمد.

۱۶۰۰۶-۳

 

همچنین اگر میخواهید دیگر نوار ابزارها و پنلها از جای خودشان تکان نخورده و قفل شوند، بهتر است نگاهی به مطلب ذیل بیاندازید:

 

قفل کردن (ثابت کردن) نوار ابزارها و پنل ها در تری دی مکس

 

 

منبع: اختصاصی خانه معماری (هرگونه درج این مطلب در دیگر سایتها و وبلاگها و جوامع مجازی، تنها با درج نام “خانه معماری” و لینک همین صفحه مجاز میباشد.)

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 89 = 94

error: متن محافظت شده!