برجهای سه گانه هنگ کنگ – وینسون ویلیامز

برجهای سه گانه هنگ کنگ – وینسون ویلیامز

برج های جدید طراحی شده توسط گروه وستون ویلیامز با ارتفاع ۴۴۰ متر و در مساحت ۲۵۰۰۰ متر مربع در مرکز هنگ کنگ واقع شده است. این برجها که در سه ارتفاع متفاوت و بصورت کاملا عملکردی طراحی شده است. این برجها در طبقات پایینی خود شامل فضاها و دفاتر تجاری، در طبقات میانی فضای سبز و موفعیتهای کشاورزی و در طبقات بالا بخشهای مسکونی مکانیابی شده است.

برای حرکت در بین طبقات و انجام عملیات حمل و نقل، سیستمهای حمل و نقل به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم میشود. سیستم حمل و نقل اصلی افراد را در بین طبقات و گره های اصلی بنا جابجا میکند در حالیکه سیستم حمل و نقل ثانویه وظیفه انتقال مسافران در مقاصد کوتاهتر و بین طبقات مختلف برج را برعهده دارد.

این سه برج که بر روی یک شکل مربع مرکزی سوار شده اند، بسوی بندر ویکتوریا جهتگیری شده اند. در بالاترین طبقات این برجها یک بام سبز قرار دارد که آب خود را از سطح زمین تغذیه میکند. همچنین در تمامی طبقات این ساختمان بخشهایی برای فضای سبز، برای تنظیم هوای درونی برج در نظر گرفته شده است. همانطور که در تصویر مشخص شده است با بالا رفتن در طبقات این برج عرض طبقات کمتر شده و موجب ورود هرچه بیشتر نور طبیعی به عمق بیشتری از طبقه میشود.

۱۴۰۶۲-۲ ۱۴۰۶۲-۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 5 =

error: متن محافظت شده!