نحوه پایین آوردن حجم و بالا بردن سرعت فایل ۳Dmax

چرا بهتر است حجم فایل ۳dmax کمتر باشد؟

اگر با پروژه های بزرگ ۳dmax کار کرده باشید حتما با این مشکل مواجه شده اید که سرعت سیستم شما با کندی مواجه شده است. علت وقوع چنین مسئله ای کاملا واضح است. در پروژه های بزرگی که دارای عناصر سنگین با حجم زیاد میباشند بخش عمده ای از Ram سیستم اشغال شده و ترافیک اطلاعات بالا میرود، در نتیجه انجام عملیات بعدی با کندی مواجه خواهد شد. در این مطلب میخواهیم تا شما را با روشهایی برای کاهش حجم فایل تری دی مکس و در نتیجه افزایش سرعت کار اشاره ای داته باشیم.

۱- استفاده از ویرایشگر یا مدیفایر Optimize

در بسیاری از موارد وقتی یک حجم سه بعدی را با استفاده از روش mesh یا Poly سه بعدی سازی میکنیم، مجبوریم تا تعداد سطوح حجم را بالا ببرییم. اما این افزایش تعداد سطوح ممکن است در بسیاری موارد بیش از حد باشد. این مسئله مخصوصا در مواقعی که در فایل مورد نظر تعداد احجام زیاد باشد موجب افزایش بیش از حد حجم قایل خواهد شد. لذا لازم است تا بکمک ابزاری بتوانیم به ۳dmax بگوییم تا به صلاحدید خودش تعداد سطوح حجم  را کمتر یا حتی بیشتر کند. ابزاری که میتواند اینکار را انجام دهد همان مدیفایر optimize است.

۱-۱۲۴۹۳ ۲-۱۲۴۹۳

 

۲- وارد کردن بخشهایی از پروژه بصورت Xref

وارد کردن بخشهای سنگین فایل بصورت xref میتواند فایل نهایی شما را بسیار بسیار سبک کند. زیرا بخشهای xref دارای حجم نبوده و از منبع خود خوانده میشوند. جهت مطالعه بیشتر در مورد xref ، اینجا کلیک کنید.

۳-۱۲۴۹۳

 

منبع: اختصاصی خانه معماری (در صورت تمایل به درج این مطلب در دیگر منابع، حتما فرم ذیل را تکمیل فرمایید)

[iphorm id=”2″ name=”برداشت مطلب”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

35 + = 42

error: متن محافظت شده!