آموزش گزینه wrap در تنظیمات دیوار Revit

wrap چیست؟

wrap در لغت به معنای پیچیدن، قنداق کردن، پوشانیدن، لفافه دار کردن، پنهان کردن، بسته بندى کردن، پتو، خفا، پنهانسازى و … می‌باشد. همانطور که حتما تابحال دقت کرده اید. در نقاط انتهایی هر دیوار (جایی که میتوانید سر آزاد یک دیوار را ببینید) و یا در جاهایی که در یا پنجره ای در دیوار قرار میگیرد،  بخشی از در یا پنجره توسط دیوار پوشانده شده و بخش عمده ای از آن خالی میماند. این بخشهای خالی مانده در صورتی که توسط لایه های نازک کاری داخلی و یا نماسازی خارجی پوشتنده نشوند، منظری زشت را به نمایش خواهند گذاشت. لذا بمنظور پوشاندن این بخشها نازک کاری سطوح دیوار پیچیده و این بخشها را پنهان میکند. در نرم افزار رویت بمنظور ایجاد خودکار این پوشش و پیچش خودکار لایه داخلی و یا خارجی، از گزینه wrap استفاده میشود.

 

نحوه دادن قابلیت wrap به هر لایه دیوار چگونه است؟

ابتدا به بخش تنظیمات لایه های دیوار میرویم (تصویر ۲):

تنظیم کردن لایه های wall در revit

پس از کلیک بر روی دکمه Edit (در تصویر ۲)، پنجره ای مطابق تصویر ۳ باز میشود. در ستون wrap از این تصویر، در صورتی که مقابل هر لایه تیک زده شود، آن لایه قابلیت wrap پیدا خواهد کرد.

لایه دیوار revit

 

تنظیمات تکمیلی wrap

پس از دادن قابلیت wrap به هر لایه از دیوار، میتوانیم بوسیله گزینه های At insert و At end، به ترتیب قابلیت wrap شدن لایه های دیوار، هنگام قرار دادن یک عنصر در دیوار و یا در انتهای دیوار را فراهم کرده و تنظیم کنیم. (تصویر ۳)

تنظیم wrap در دیوار revit

 

در حالت At insert میتوان تنظیم کرد که آیا لایه خارجی بچرخد (Exterior) یا داخلی (Interior) و یا هردو (Both)؛ اما در At end فقط میتوان گفت که داخلی بچرخد و یا خارجی. در تصویر ۴ نمونه ای از تنظیم هر دو حالت بر روی Exterior و نتیجه حاصل از آن را ملاحظه میفرمایید.

 

 

 

تنظیم wrap در دیوار revit

 

منبع: اختصاصی خانه معماری (استفاده و تکثیر آن در دیگر منابع، بهر نحو، غیر مجاز و مشمول ماده ۱۲ قانون جرائم رایانه ای است)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

68 + = 71

error: متن محافظت شده!