حل مشکل عدم نمایش متریال ها، هنگام انتقال فایل ۳Dmax

چرا هنگام انتقال فایل پروژه‌ام از سیستمی به سیستم دیگر، متریالهایم درست نمایش داده نمی‌شود؟

جمله بالا سوال بسیاری از دانشجویان و کاربران نرم افزار ۳dmax است. هنگام انتقال فایل ذخیره شده در نرم افزار ۳dmax از یک سیستم به سیستم دیگر حتما مشاهده کرده اید که متریالها بصورت خام نمایش پیدا میکنند. علت بروز این مشکل را میتوان در ساختار ۳dmax جستجو کرد.

در ساختار نرم افزار ۳dmax (همانند نرم افزار autocad) تصاویر و متعلقات فایل همراه با فایل ذخیره نمیشوند، بنابراین وقتی پروژه را ذخیره میکنید، تصاویر استفاده شده در ساخت متریال، ذخیره نشده و تنها آدرس آن ذخیره میشود، بنابراین در صورت انتقال همان پروژه به سیستمی دیگر، بعلت آنکه در همان آدرس ها تصویری وجود ندارد، متریال ها بصورت خام دیده میشوند.

 

نمایش متریال ۳Dmax

 

نحوه رفع مشکل نمایش متریال (تصاویر متریال) !!!

جهت حل مشکل بالا کافیست بجای ذخیره فایل بصورت ساده، از گزینه File>save as>archive استفاده نمایید. گزینه archive ، فایل پروژه (.max) را بهمراه تمامی تصاویر و متعلقات استفاده شده در آن، در قالب یک فایل زیپ شده در اختیار شما قرار میدهد. بدین ترتیب در سیستم مقصد نیز فایل پروژه، تصاویر متریال را در اختیار داشته و متریال بصورت کامل منتقل می‌شود.

 

نمایش متریال فایل ۳Dmax

 

منبع: اختصاصی خانه معماری (استفاده و تکثیر آن در دیگر منابع، بهر نحو، غیر مجاز و مشمول ماده ۱۲ قانون جرائم رایانه ای است)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

52 + = 62

error: متن محافظت شده!