خانه ای کنار دریاچه در پریرا، کلمبیا

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

خانه ای کنار دریاچه

“La Cabaña” که صاحبش آن را می نامد، در یک منطقه حومه ای و روستایی شهر پریرا، در هوای مرطوب، احاطه شده توسط یک جنگل بزرگ، یک دریاچه، و بسیاری از تنوع زیستی واقع شده است. چوب مصالح اصلی ساختمان و سازه اصلی آن بتن و فولاد است.

پله ها در پروژه به عنوان عنصر رابط بین برنامه موجود و جدید در نظر گرفته شده است. ارتباط مشهود و کمی نشان‌دهنده است، به عنوان یک جعبه سیاه و تقریباً هرمتیک، نگاه و ورودی نور توسط دیافراگم‌های تعبیه‌شده در حجم برای درک منظره و جذب پرتوهای نوری که از نورگیر می‌آیند. در فضای داخلی، کف با ترکیبی از موزاییک های بتونی و آبی که با هر پله تراز شده اند، روبرو است.

درام که با مداخله بیگانه نیست، شروع به پایین رفتن به اتاق اصلی می کند. دیوارهای سفید، سقف بامبو، کف بتنی صیقلی، و یک دیوار کریستالی بزرگ که با درها و پنجره‌ها قاب شده است را می‌توان برای لذت بردن از منظره‌ای لذت‌بخش که فقط مناطق استوایی می‌تواند به ارمغان بیاورد، مطابق با لحظه باز و بسته می‌شود. علاوه بر این، یک فضای عمومی و خصوصی به عنوان حمام شامل یکی از دیوارهای کریستالی با یک پنجره مدور است که بر روی محور عمودی خود می چرخد تا تهویه تازه و مرطوبی را که از دریاچه و درختان تنومند آن به عنوان مالک، دوستدار آب و طبیعت تامین می شود، فراهم کند. نمی خواهد تامل در خانه بیرونی پر از پوشش گیاهی و آب های آرام را از دست بدهد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید