با دستور POLYSOLID در اتوکد سه بعدی بیشتر آشنا شوید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

در این مطلب از خانه معماری قصد داریم شما عزیزان را با کاربرد دستور POLYSOLID در اتوکد سه بعدی و نحوه کار با آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

کاربرد دستور POLYSOLID در اتوکد سه بعدی چیست؟

دستور POLYSOLID در اتوکد سه بعدی برای کشیدن چند حجمی در اتوکد مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این دستور می‌توانید دیوارهایی با بخش‌های مستقیم و خمیده از ارتفاع و عرض ثابت ایجاد نماید. همچنین قادر به تبدیل یک خط موجود‌، پلی لاین 2D، قوس یا دایره موجود با یک پروفایل مستطیل به یک طرح هواهید بود. یک POLYSOLID می‌تواند دارای بخش‌های خمیده باشد‌، ولی باید توجه داشته باشید که پروفایل همیشه به طور پیش فرض مستطیل است. می‌توانید یک طرح را به POLYSOLID به طور کامل مانند polyline ایجاد نمایید. لازم است بدانید، متغیر سیستم PSOLWIDTH عرض پیش فرض را برای طرح و متغیر سیستم PSOLHEIGHT ارتفاع پیش فرض طرح را تعیین می ‌کند.

بخوانید!!

دستور SURFTRIM در اتوکد سه بعدی

نکته

دو روش برای دسترسی به دستور POLYSOLID در اتوکد سه بعدی وجود دارد:

Tool Sets: Modeling tab > Solid panel > Solid drop-down > Polysolid.
Menu: Draw > 3D Modeling > Polysolid.

چگونه با دستور POLYSOLID کار کنیم؟

Polysolids مانند پلی اتیلن‌های سه بعدی دارای ضخامت هستند. برای ایجاد سریع دیوارها براساس برنامه 2D مورد استفاده قرار می گیرند و یک swept solid نتیجه آن است. همچنین با تعیین نقاط‌، می توانیداقدام به کشیدن پلی استولیدها بدون نقشه طبقه ۲ بعدی نمایید. برای این منظور باید:

ابتدا نقشه طبقه 2D با خطوط یا پلی اتیلن را در اتوکد در فضای کاری 3D Modeling ترسیم نمایید. برای این کار از واحدهای معماری استفاده کنید. سپس یک لایه‌ی جدید برای دیوارها ایجاد و آن را current کنید. حالا با تنظیم View می توانید دیوارهای سه بعدی را ببینید. برای مثال، نوار ابزار نمایش را نمایش داده و SE Isometric را انتخاب و سپس صفحه اصلی> نمایش پانل> مشاهده لیست کشویی> SE Isometric را انتخاب نمایید.

 

نکته

توجه داشته باشید در صورتی که قصد حفظ طرح ۲ بعدی را دارید باید مقدار متغیر سیستم DELOBJ را روی صفر تنظیم نمایید.

برای اجرای دستور POLYSOLID ، از نوار ابزار Modeling ، Polygold و سپس صفحه اصلی> پنل مدل سازی 3D> Polysolid را انتخاب کنید. در قسمت شروع یا [Object / Height/ Width / Justify] را تعیین نمایید به منظور مشخص کردن ارتفاع باید مقدار مد نظر را تایپ کرده و Enter را بزنید. حالا مقدار عرض مورد نظر خود را در Specify تایپ کنید و Enter را بزنید. حالا باید یکی از خطوط یا پلی اتیلن ها را در قسمت Select: prompt ، تشکیل دهید که طرح 2D تشکیل می‌دهند. انتخاب هر طرح فقط یک بار امکان پذیر است. حالا اتوکد به طور خودکار دیوار را ایجاد خواهد کرد. وقتی دستور POLYSOLID را تکرار کنید، تنظیمات شما حفظ می‌شود. از این رو تنها باید Enter را بزنید و با استفاده از گزینه Object ، یک خط انتخاب نمایید.

پیام های POLYSOLID در اتوکد سه بعدی

پیام نقطه شروع یا [Object / Height / Width / Justify] را تعیین کنید: بدین ترتیب باید نقطه شروع مشخصات طرح خود را تعیین کنید‌، سپس با زدن Enter ، یک آبجکت برای تبدیل به طرح تعیین می شود. همچنین می توانید گزینه‌ی مد نظر را وارد نمایید. پیام بخش بعدی یا [Arc / Undo] را مشخص کنید: در این صورت باید شخصات طرح را مشخص و یا گزینه‌ی مد نظر را وارد کنید.

Object

Object در واقع یک آبجکت را برای تبدیل به طرح مشخص کرده و آن را به گزینه های: خط، قوس، پلی لاین 2D و دایره تبدیل می کند. تنها کافیست آبجکت مورد نظر را انتخاب کنید تا به یک طرح تبدیل گردد.

Height

Height مشخص کننده ارتفاع طرح است. توجه داشته باشید، ارتفاع پیش فرض بر روی تنظیمات کنونی PSOLHEIGHT تنظیم شده است.

به منظور اجرا باید Height <default>: مشخص کرده و یک مقدار برای Height تعیین کنید. همچنین می توانید با زدن Enter ، مقدار پیش فرض را مشخص کنید. خوب است بدانید، مقدار ارتفاع مشخص شده تنظیمات PSOLHEIGHT را به روز می ‌کند.

Width

Width برای مشخص کردن عرض طرح است. عرض پیش فرض روی تنظیمات کنونی PSOLWIDTH تنظیم شده است.

به منظور اجرا باید <current>: را مشخص کرده و یک مقدار وارد کنید یا دو نقطه تعیین نمایید، سپس یک مقدار برای عرض مشخص کنید. همچنین با زدن Enter ، مقدار عرض فعلی مشخص می شود. مقدار عرض مشخص شده تنظیم PSOLWIDTH را به روز می کند.

Justify

Justify در واقع توجیهی برای جهت شروع قسمت اول پروفایل است. و عرض و ارتفاع طرح را در سمت چپ‌، راست و یا مرکز توجیه کرده و هنگام تعریف نمایه با دستور قرار می‌دهد.

برای اجرا باید Justify [چپ / مرکز / راست] <مرکز>: را وارد کرده و گزینه ای را برای Justify طرح وارد کنید. با زدن Enter ، Justify به طور خودکار در مرکز مشخص می شود.

Next Point

Next Point یا [Arc / Close / Undo] را مشخص می‌کند. برای اجرا باید Next Point مشخصات طرح را تعیین و یک گزینه را وارد کنید. با زدن Enter ، فرمان پایان می یابد.

Arc

Arc برای اضافه کردن یک بخش قوسی شکل به طرح است. برای شروع، پیش فرض قوس تا آخرین قسمت ترسیم شده مماس است. به منظور مشخص کردن یک جهت شروع متفاوت می توانید از گزینه Direction استفاده کنید.

برای اجرا باید ابتدا مشخصات انتهای قوس [بستن / جهت / خط / نقطه دوم / واگرد] را مشخص کنید و سپس یک نقطه پایانی را مشخص نمایید. همچنین می توانید یا یک گزینه را وارد کنید.

Close

Close با ایجاد یک خط یا یک بخش قوسی شکل از آخرین نقطه مشخص شده به نقطه شروع طرح، طرح را می‌بندد. توجه داشته باشید برای استفاده از این گزینه حداقل باید دو نکته تعیین شود.

Direction

Direction به منظور مشخص کردن جهت شروع بخش قوسی شکل مورد استفاده قرار می گیرد. برای اجرا با مشخص کردن جهت مماس از نقطه شروع قوس، نقطه پایانی قوس را نیز مشخص کنید.

Line

Line از گزینه Arc خارج می‌شود و به فرمان اولیه POLYSOLID باز می‌ گردد.

Second Point

تعیین نقطه دوم و نقطه پایانی بخش قوسی شکل سه نقطه‌ای با Second Point صورت می گردد. برای اجرا باید نقطه دوم را روی قوس و سپس نقطه انتهایی قوس را مشخص کنید.

Undo

با استفاده از Undo آخرین بخش قوسی شکل اضافه شده به طرح حذف می شود.

Close

Close طرح را با ایجاد یک خط یا یک بخش قوسی شکل از آخرین نقطه مشخص شده به نقطه شروع طرح می‌بندد. برای اجرا باید حداقل سه نقطه مشخص شود.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید