RGlossiness و HGlossiness در بخش Reflection در Vray mtl

RGlossiness و HGlossiness در بخش Reflection در Vray mtlReviewed by سیروس on Feb 3Rating: 3.5RGlossiness و HGlossiness در بخش Reflection در Vray mtlRGlossiness چیست؟ HGlossiness چیست؟ Rglossiness مخفف عبارت Reflect Glossiness بوده و بیانگر میزان وضوح انعکاس می باشد.

RGlossiness چیست؟

Rglossiness مخفف عبارت Reflect Glossiness بوده و بیانگر میزان وضوح انعکاس می باشد. مقدار این پارامتر را میتوان بین ۰ تا ۱ تنظیم نمود که هرچه بسمت ۱ افزوده شود انعکاس واضحتر شده و شبیه به آینه میشود و هرچه بسمت ۰ کمتر شود انعکاس تارتر شده و اشیاء منعکس شده در آن ناواضح میشود. همچنین در مقابل Rglossiness میتوان یک مپ تعریف نمود. در نقاطی که رنگ مپ به سفیدی میل میکند وضوح انعکاس نیز بیشتر خواهد شد.

HGlossiness چیست؟

HGlossiness مخفف عبارت Highlight Glossiness بوده و تعیین کننده شکل نقطه براق (وضوح براقیت) بر روی متریال میباشد. مقدار این پارامتر نیز میتواند بین ۰ تا ۱ تنظیم شود که هرچه به ۱ نزدیک شود، براقیت بر روی جسم بصورت دایره ای کوچکتر و با لبه های تیزتر نمایان شده و هرچه به ۰ نزدیکتر شود به دایره ای بزرگتر و با لبه های محوتر نمایان خواهد شد. لازم به ذکر است که این گزینه خاموش بوده و با Rglossiness قفل میباشد (به این معنی که Rglossiness بر وی هر مقداری تنظیم شود، HGlossiness نیز مطابق با همان تنظیم خواهد شد.) و با خاموش کردن دکمه L مقابل Hglossiness، میتوان آنرا بصورت مستقل تنظیم نمود.

منبع: اختصاصی خانه معماری

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 87 = 91